Світовий банк провів дослідження про вплив зміни клімату на ключові сектори економіки України. Проаналізували різні сценарії глобального підвищення температури до 2100 року за умови боротьби з викидами вуглецю або без проведення таких заходів.
Головні висновки звіту:
Найбільше від зміни клімату постраждають Черкаська, Херсонська, Кіровоградська, Полтавська та Вінницька області.
Найбільших втрат та зростання бідності та нерівності від зниження вартості сільськогосподарського виробництва зазнають у Харківській, Кіровоградській, Львівській, Луганській та Житомирській областях.
Зміниться режим річних опадів, підвищиться температура повітря влітку та посухи на півдні та сході України.
Щороку кількість опадів збільшуватиметься та ставатиме нерівномірною. Взимку їх кількість збільшиться, а влітку, навпаки, зменшиться;
Аномальна спека, грози, сильні опади, дощові та річкові повені, посухи, град, шквали, торнадо, сильні снігопади, дощі, що утворюють ожеледицю, налипання мокрого снігу – їх частота та інтенсивність зростатимуть.
Врожаї для всіх сільськогосподарських культур будуть істотно коливатися. Аналітики припускають зниження врожайності в Україні ячменю, кукурудзи та соняшника на 10-30% до рівня 2010 року у 2030-2050 рр.
Можливе зростання врожайності озимої пшениці на 20-40% до середини століття порівняно з базовим періодом 2010 року переважно у північній та північно-західній частині країни.
Тривалі посухи призведуть до погіршення здоров’я лісу, збільшення рівня загибелі дерев та лісових пожеж.