Рейтинги “Слуги народу” та президетна стрімко падають

Партія влади разом з чинним президентом продовжують стрімко втрачати рейтинг. На цей раз ситуація виглядає ще більш гостро з урахуванням появи нового партійного лідера. При цьому лідерами партійних рейтингів в Україні залишаються політичні партії “Опозиційна платформа – За життя”, “Слуга народу” і “Європейська солідарність”, заявив гендиректор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто під час прес-конференції.

За даними опитування КМІС, першою стала ОПЗЖ з 23,1% від тих виборців, які вже визначилися зі своїм вибором. Таким чином, за рік з невеликим після парламентських виборів у партії Медведчука / Бойко плюс десять відсотків. «Слуги» – другі і у них – 20,9% підтримки, що в два рази менше, ніж було на парламентських виборах в 2019 році. На третьому місці йде «Європейська солідарність» з 14,1%.

Очевидно, що розчаровані в чинній владі, українці не повертаються до партій демократичного табору, який правив після Революції Гідності. Слідом за ЄС – «Батьківщині» з 9,8% підтримки, якої поки вдається утримувати свій ядерний електорат. А “УДАР” мера столиці Віталія Кличка сьогодні взагалі не пройшов би до парламенту, набравши всього 2,2% голосів. Але якщо реанімаційна кампанія “УДАРу”, до якого повернувся Кличко, стартувала тільки на місцевих виборах, у партій Петра Порошенка і Юлії Тимошенко все менше аргументів на те, щоб не тільки утримати пул своїх виборців, але і зробити ривок.

Вистрілив на минулих парламентських виборах «Голос», також не долає 5-відсотковий прохідний бар’єр, маючи 3,2% підтримки українців. Що говорить про те, що після відходу Святослава Вакарчука партія так і не знайшла чіткої лінії, яка б виявилася близька і зрозуміла стрімко розчаровуються українцям.

Однак крім агресивно просуває телеканалами Медведчука ОПЗЖ, несподівано виринули «радикали». Так, у Радикальної партії Олега Ляшка 6,1% і вона б точно виявилася в парламенті. Чи то, на думку виборців, Ляшко сильно добре співає, чи то «слуги» зовсім погано працюють, але на безриб’ї і Ляшко стає акулою.

 «Українська стратегія Гройсмана» за даними соціологів набирає 5,2% і проходить в парламент. Безумовно, результати політичної сили екс-прем’єра на місцевих виборах в Вінниці і області, а також його медійна активність на тлі розгортання кризи, – грають тут свою мобілізуючу роль.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin