У Вінниці облаштовують нове приміщення для інклюзивно-ресурсного центру №2 по вулиці Замостянській,51. Наразі тут виконали ремонт, який відповідає стандартам інклюзії та безпороговості. Закуповується додаткове обладнання. Сьогодні міський голова Сергій Моргунов подивився як проходить облаштування цього приміщення.
З 2007-го року у Вінниці розпочалось впровадження принципів інклюзії в освіті, і в юних вінничан з особливими освітніми потребами мають більше можливостей для того, щоб спілкуватися і навчатися разом з однолітками, бути адаптованими до соціуму.
«Створення комфортних умов для дітей з особливими освітніми потребами – важливе завдання не лише для Вінниці, а й для всієї України. Ми цим займаємось ще з 2007 року, і сьогодні у нас є інклюзивні класи, інклюзивні групи у закладах дошкільної освіти. У 2018 році відкрили перший ресурсний центр, який працював фактично на всю Вінницю. Зараз створюємо другий інклюзивний центр. Він буде розташований на Лівобережжі. Таким чином ми розвантажили перший центр, який буде займатися з дітьми з правобережної частини Вінниці. А центр №2 прийматиме дітей з лівобережної частини міста і з приєднаних територій. Тобто, ми зможемо надавати більш якісні послуги і охопити більшу кількість дітей, які потребують відповідної послуги», – розповів Вінницький міський голова Сергій Моргунов.
У новому приміщенні проведено ремонт, прокладено мережі водопроводу, каналізації, опалення та вентиляції тощо. Закуповується обладнання. Також в планах привести у порядок фасад та зробити благоустрій території, адже сюди приходитимуть діти з батьками, їм має бути тут комфортно і приємно.
Як розповіла директорка інклюзивно-ресурсного центру №2 Алла Очеретна, основна мета центру – проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини з метою визначення особливих освітніх потреб.
«Наша вікова категорія – це дітки від 2 до 18 років. Також разом з комплексною оцінкою ми проводимо корекційно-розвиткові заняття для даної категорії дітей, тобто дітей з особливими освітніми потребами. Також проводимо різну методичну робота, семінари, тренінги, просвітницьку діяльність, консультування батьків, педагогів. У нас працюють практичні психологи, вчителі-дефектологи, вчителі-логопеди. Працюємо у сфері психологічного стану дитини, емоційно-вольової сфери, когнітивної», – каже Алла Очеретна.
Також Алла Очеретна розповіла, що виділення нового приміщення для центру буде на часі.
«Зараз наш заклад, який був створений восени минулого року, розташований на базі спеціалізованої загальноосвітньої школи I-II ступенів, по Келецькій,107. Там є класна кімната, де працюють фахівці, та кімната, де ми проводимо комплексну оцінку. Ми все компактно розташували, зробили розмежування, але місця дуже мало. Тепер у новому приміщенні кожна кімната буде виконувати свої функції за прямим призначенням. Тут буде кімната вчителів-дефектологів, кімната ЛФК з шведськими стінками, з «сухим» басейном, спортивними матами тощо. Буде робоче місце вчителя- реабілітолога, кабінет вчителів-логопедів, кабінет практичних психологів», – каже Алла Очеретна.