На сьогоднішній конференції КП”Вінницяміськтеплоенерго” з проясненням по ситуації з гарячою водою виступив заступник генерального директора підприємства з економіки та збуту Сергій Корчак.
Про це повідомляє радіохвиля “Місто над Бугом”.
Він пояснив, що, починаючи з 20 травня, теплопостачальні організації повинні обрати постачальника природного газу на вільному ринку та придбати блакитне паливо за умови 100 відсотків попередньої оплати і повного розрахунку за раніше спожите перед НАК “Нафтогаз України”.
Варто зазначити, що на данний момент “Вінницяміськтеплоенерго” заборгувало “Нафтогазу” 289 мільйонів гривень, з них – 160 мільйонів – це борг споживачів перед теплопостачальною організацією. Водночас держава не відшкодувала витрати підприємства “Вінницяміськтеплоенерго” по різниці в тарифах на суму 500 мільйонів гривень, як це передбачалось у підписаному в лютому Меморандумі. Це і призвело до припинення надання послуги населенню з гарячого водопостачання.
В січні цього року ціна на природний газ почала зростати як для населення, так і для підприємств ТКЕ. Для нас це вилилось в Моморандум, підписаний між Асоціацією міст України, Урядом, НКРЕ КП та “Нафтогаз”. Зі сторони АМУ було зобов’язання не піднімати для мешканців міст тарифи в опалювальний період. Своєю чергою Кабмін взяв на себе зобов’язання: перше – реструктуризувати заборгованість за природний газ, списати штрафні санкції і друге – знайти фінансування різниці, яка виникає за ціною природного газу. Зі своєї сторони, як місто Вінниця, ми тарифи не піднімали. Хоча через подорожчання газу в січні, тарифи для вінничан мали б зрости на 42%. А от зі сторони Кабінету Міністрів жодних заходів для погашення різниці, яка була утворена в опалювальний сезон, поки що не вжито,
– зазначив пан Корчак.
Наразі підприємство шукає шляхи виходу з кризи та джерело фінансування, щоб придбати блакитне паливо у приватного постачальника газу за умови попередньої оплати.
Наразі невідомо, скільки саме часу у домівках вінничан не буде гарячої води. За словами Сергія Корчака, більшість українських міст взагалі відмовилися від надання послуги гарячого водопостачання в літній період. Водночас у майбутньому потрібно буде шукати механізми початку опалювального сезону. Отож, якщо Уряд не виконає свої зобов’язання, передбачені Меморандумом, ситуація залишатиметься у глухому куті, а вінничани – без гарячої води.