Україна вшановує подвиг людей, які ціною власного здоров’я, а подекуди й життя, мужньо ліквідовували наслідки аварії на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року. Напередодні 40-х роковин тих подій вінничани висловили вдячність ліквідаторам за їхній внесок. Самовідданих рятівників від радіаційної загрози відзначили Вінницький міський голова Сергій Моргунов та секретар міської ради Павло Яблонський.
«Цьогоріч минає 40 років з аварії на Чорнобильській АЕС. Це була техногенна катастрофа, постраждали три чверті Європи, мільйони людей отримали опромінювання. Тисячі людей ліквідовували наслідки протягом років, серед них і багато вінничан. Хочу подякувати від імені всієї територіальної громади ліквідаторам за мужність і героїзм. Велика шана вам і вашим родинам за сміливість і відданість», – зазначив міський голова Сергій Моргунов.
Подяки та грошові премії отримали учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, які ведуть активну громадську діяльність і представляють різні громадські організації, що опікуються постраждалими від техногенної катастрофи 1986 року.
«До аварії на ЧАЕС я жив у Прип’яті, згодом був евакуйований. Проте невдовзі повернувся працівником електростанції, був електромеханіком ліфтів до 1988 року. Ухвалив рішення поїхати назад до Чорнобиля, тому що треба було міняти хлопців, які отримали велику дозу опромінення. Це було схоже на війну – поранених мав замінити новий кадровий склад», – розповів ліквідатор Василь Біць.
Як зазначає директорка департаменту соціальної політики Вінницької міської ради Валентина Войткова, у громаді на обліку перебуває понад 2 тисячі людей, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС. Серед них понад 1100 – ліквідатори.
«Пам’ятаємо та підтримуємо тих, хто ризикував своїм здоров’ям та життям, щоб зупинити радіаційну навалу. До 40-х роковин аварії постраждалі отримали матеріальну допомогу. Окрім того, на постійній основі забезпечуємо соціальні пільги для цієї категорії людей та фінансово підтримуємо громадські організації, що опікуються громадянами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Наш обов’язок – зберігати пам’ять про подвиг ліквідаторів та дбати про людей, які пройшли через ці випробування», – додала Валентина Войткова.
Джерело – новини ВМР




