Безпека в інтернеті: вінничанам розповіли, як захиститися від компʼютерних вірусів

Сучасні технології стали необхідною частиною нашого життя. Ми користуємося цифровими сервісами від держави та приватних компаній, передаємо конфіденційну інформацію по мережі, спілкуємося онлайн на особисті теми з близькими. Правоохоронці попереджають, що зловмисники часто намагаються отримати доступ до цих даних для своїх власних цілей.

Як зазначають у кіберполіції, при вчиненні злочинів хакери часто використовують шкідливе програмне забезпечення або ШПЗ, зокрема, комп’ютерні віруси. Віруси можуть ховатися в програмах чи файлах, які ми завантажуємо з інтернету чи відкриваємо при натисканні на посилання. Зловмисники розсилають їх засобами електронного зв’язку, а також через фішингові сайти тощо.

До найпоширеніших видів шкідливого програмного забезпечення відносять:

  • стілер,
  • ратник,
  • кліппер,
  • майнер,
  • сніффер,
  • вірус-шифрувальник.

До базових стратегій захисту від комп”ютерних вірусів можна віднести наступні:

⁠Антивірусне програмне забезпечення. Регулярне оновлення та використання антивірусів є обов”язковим для ефективного захисту. Але не користуйтеся програмами, які мають російське походження через їхню ймовірну компрометацію з боку спецслужб країни-агресорки.

⁠Оновлення програм та операційної системи. Переконайтеся, що всі програми та операційні системи оновлені до останніх версій, що допоможе закрити потенційні вразливості.

Обмеження інтернет-взаємодії. Утримуйтеся від завантаження файлів з ненадійних джерел та уникайте переходу за підозрілими посиланнями.

Резервне копіювання даних. Регулярне створення резервних копій важливих файлів може врятувати вас від втрати даних.

Розуміння загроз та вжиття ефективних заходів є важливою частиною забезпечення безпеки в цифровому світі.

Детальніше про ці види вірусів та як захиститися від такого ШПЗ – читайте на сайті Кіберполіції.

Правоохоронці застерігають, що створення з метою протиправного використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їхнє розповсюдження або збут передбачає кримінальну відповідальність за ст. 361-1 ККУ. Санкція передбачає до 5 років позбавлення волі.

А несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж передбачає кримінальну відповідальність за ст. 361 ККУ. Санкція передбачає до 15 років позбавлення волі.

Джерело: ВМР

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin