ДБР розслідує причетність Порошенка до незаконного привласнення землі Пшонки

Державне бюро розслідувань веде справу щодо законності указу президента Петра Порошенка, яким він позбавив землі рейдерів на Миколаївщині. Про це повідомляє “Українська правда” з посиланням на відповіді Генпрокуратури та ДБР на запити журналістів.

Як повідомляється, у 2012 році голова Первомайської райдержадміністрації Миколаївської області передав у власність держави сільськогосподарську землю агрофірми політика Аркадія Корнацького.

Після цього земля потрапила у руки приватної компанії, пов’язаної з сином колишнього генпрокурора Віктора Пшонки.

У 2016 році Петро Порошенко скасував це рішення про передачу землі. Корнацький на той момент був депутатом “Блоку Петра Порошенка”. 

У червні 2019 року Держбюро розслідувань відкрило провадження про можливе зловживання владою “особами, які займали особливо відповідальне становище в органах державної влади”. Зловживання нібито мало місце під час підготовки та видання указу Порошенка. Розслідування почали за заявою екснардепа Михайла Добкіна.

Прокуратура не відповіла на запитання УП, які саме особи та яким чином могли вчинити злочин. Наразі про підозру нікому не повідомили.

Водночас, правоохоронці ведуть справу стосовно самих рейдерів, яких Порошенко позбавив землі. Вона стосується привласнення земельних ділянок на 1553,97 га у Миколаївській області. Наразі у цій справі 6 осіб перебувають на лаві підсудних.

Приблизно у кінці жовтня – початку листопада рішення у справі стосовно Порошенка засекретили. Вони зникли з публічного реєстру, хоча раніше були опубліковані і залишились у мережі, наприклад, на порталі аналітики бізнесу YouControl.

Генпрокуратура стверджує, що не просила вилучити рішення з публічного реєстру. 

Державне бюро розслідувань не відповіло на жодне питання УП, зокрема, про засекречення рішень і хід розслідування.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin