2 липня виконавчий комітет Вінницької міської ради ухвалив рішення про запровадження нового виду муніципальної підтримки в межах ініціативи «Вінничани важливі». Жителі громади, які не користуються житловою субсидією чи іншими пільгами на оплату житлово-комунальних послуг, зможуть отримати грошову компенсацію за послуги централізованого водопостачання та водовідведення.
«Започаткування такого механізму дозволить зменшити навантаження на сімейний бюджет мешканців і допоможе людям, які того потребують. Водночас для місцевого бюджету це достатньо великі витрати. Але ми готові іти на цей крок, щоб підтримати людей: конкретно кожного вінничанина або внутрішньо переміщену особу, яка зареєстрована у громаді. Ми завжди дотримувалися принципу, якщо людям стає важче, влада має застосувати всі можливі механізми для того, щоб підтримати людей. І наша команда це робить», – сказав Сергій Моргунов.
Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий додав:
«Сьогодні вже зроблено перший важливий крок для підтримки вінничан. Дякую Сергію Анатолійовичу і всім, хто долучався до розробки і ухвалення цього рішення. Вінниця вкотре демонструє, що в складні часи можна знаходити рішення, якщо в центрі цих рішень – інтереси людей. Для нашої команди важливо підтримати людей, допомогти, захистити інтереси вінничан».
Компенсація становитиме 75% різниці вартості між новим та старим тарифом. Розмір відшкодування для домогосподарства з централізованим гарячим водопостачанням становитиме 113,8 грн на одну людину, для домогосподарства без централізованого гарячого водопостачання – 149,5 грн на людину.
До переліку людей, які можуть оформити компенсацію, не входять ті, хто отримує субсидію або інші пільги на оплату житлово-комунальних послуг.
Грошову підтримку можна буде оформити у Прозорих офісах:
- Правобережний: просп. Космонавтів, 30 (II поверх),
- Лівобережний: вул. Замостянська, 7 (II поверх).
Найближчим часом буде оприлюднено детальний порядок оформлення компенсації, перелік необхідних документів та строки прийому заяв.
Джерело – новини ВМР




