Прозорі офіси у Вінниці покращують доступність для маломобільних мешканців

У Вінницькій громаді триває робота над підвищенням зручності та інклюзивності публічних просторів. Наразі завершуються заходи з облаштування Прозорих офісів для комфортного відвідування людьми з інвалідністю, ветеранами, літніми вінничанами та батьками з дітьми. У межах проєкту облаштовують нові рецепції, встановлюють поручні та доступні вбиральні.

«До наших Прозорих офісів щоденно звертаються тисячі людей, серед яких багато маломобільних відвідувачів. Вони можуть користуватися пандусами, адаптованими інформаційними терміналами, послугами для ветеранів, сервісом відеозв’язку з перекладачем жестової мови та іншими сервісами. Разом з тим, щоб вінничанам було ще зручніше отримувати адміністративні послуги ми маємо постійно удосконалюватися, змінюючи відповідним чином наші приміщення та дооснащуючи їх», – зазначає директорка департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради Ірина Копчук.

«Власне, з моменту відкриття, у 2008 році, Прозорі офіси міста облаштовувались з урахуванням принципів безбар’єрності. Разом з тим, наразі ми маємо нові норми ДБН, які необхідно враховувати та проводити відповідні роботи аби ці простори стали ще доступнішими для усіх вінничан», – каже начальниця відділу безбар’єрності департаменту відновлення та розвитку Вінницької міської ради Євгенія Штельмах.

За її словами, наразі цей процес добігає до завершення. Усі роботи виконують, відповідно до рекомендацій фахівців.

Наприклад, сходи в усіх ЦНАПах міста уже облаштували поручнями нового зразка. Адже, згідно з оновленими рекомендаціями відкриті сходи пішохідних шляхів повинні мати з обох боків поручні на висоті 0,7 м і 0,9 м.

Крім того, в Прозорих офісах облаштували доступні вбиральні, з поручнями та пониженим умивальником. Також приміщення облаштували спеціальним звуковим маячком, який, за потреби, вмикається завдяки спеціальному додатку в смартфоні.

Також днями в Прозорому офісі на Соборній встановили спеціальну дворівневу рецепцію аби звертатися до адміністратора ЦНАП було зручно також людям, які пересуваються на кріслах колісних. В інших ЦНАПах такі рецепції були встановлені раніше. Щодо Прозорого офісу на Соборній, то ці та інші роботи тут виконують в межах створення першого комплексного безбар’єрного маршруту, протяжністю 12 кілометрів, що формується у межах флагманського проєкту Міністерства розвитку громад та територій України «Рух без бар’єрів», за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Джерело – новини ВМР

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin