У Вінниці тривають роботи з облаштування приміщення комунального закладу «Ветеранський простір “Побратим”». Водночас із внутрішніми роботами активно облаштовують і прилеглу територію. Наразі встановлюють підйомники для зручного доступу людей з інвалідністю, осіб поважного віку та батьків із дитячими візочками.
Безбар’єрний доступ до таких закладів – основна вимога, зазначають у департаменті капітального будівництва міської ради, адже тут надаватимуть підтримку та широкий спектр послуг нашим ветеранам, військовослужбовцям, їхнім сім’ям та родинам полеглих. Важливо, щоб кожен із його відвідувачів відчував турботу вже від входу до приміщення.
За словами директора департаменту Дениса Мазуренка, приміщення, до якого невдовзі переїде комунальний заклад «Ветеранський простір “Побратим”», зводилась у часи, коли про створення комфортних умов для людей з інвалідністю навіть не замислювалися.
«Внаслідок цього, під час облаштування приміщення, зіштовхнулися з проблемою: біля головного входу бракувало місця для розміщення пандуса. Оптимальним варіантом у подібній ситуації – є встановлення підйомника. З його допомогою людина на кріслі колісному може легко подолати сходовий підйом чи спуск без сторонньої допомоги, – зазначив він. – Наразі, за рішенням Вінницької міської ради, для забезпечення доступності ветеранського простору ми подбали про встановлення п’яти таких пристроїв. Одного похилого сходового підйомника – на вході до будівлі та по два вертикальних – відповідно на входах та всередині укриття».
Як розповів Віктор Бевза, директор підприємства ТОВ «Будспецмонтаж», що виступає підрядником робіт, усі підйомники українського походження. Вони надійшли із міста Дніпро, де завод із їх виробництва працює на ринку вже 14 років та має успішну історію реалізації подібних проєктів по всій країні та за її межами.
«Підйомники гідравлічні, виготовлені із неіржавіючої сталі, стійкої до перепадів температур. Вони довговічні, легко монтуються, компактні, безпечні та зручні у використанні. Людині варто лише зайти на платформу та натиснути потрібну кнопку. До речі, незабаром їх продублюють також шрифтом Брайля. Крім того, усі пристрої буде під’єднано до джерела безперебійного живлення, тож у разі вимкнення електроенергії, працюватимуть надійно та не призведуть до стресової ситуації», – каже Віктор Бевза.
Нагадаємо, Вінницька міська територіальна громада є пілотною у сфері впровадження ветеранської політики. Вона єдиною в Україні зберегла з 2023 року роботу інституції помічника ветерана та є першою, хто активно впроваджує інші ініціативи, направлені на підтримку наших Захисників та Захисниць, їхніх родин та сімей полеглих воїнів. Активно розбудовує й мережу ветеранських просторів. Окрім простору «Побратим», у Вінниці функціонують Veteran Hub, аналітично-просвітницький центр «Ветеранський простір» та простір для ветеранів ГО «Полум’я надії».
Зазначимо, з 19 по 25 травня 2025 року в Україні триває Національний тиждень безбар’єрності в межах Стратегії створення безбар’єрного простору в Україні, яка реалізується за ініціативи першої леді України Олени Зеленської. Його мета – сформувати суспільство рівних можливостей, де кожен, незалежно від віку, стану здоров’я чи життєвих обставин, має доступ до якісного життя, послуг і самореалізації.
Джерело – новини ВМР