Ветерани та члени їхніх родин дізнались про можливості ваучерної допомоги для бізнесу у Вінниці.
Вчора, 23 січня, у Вінниці відбулась зустріч ветеранів й ветеранок та членів їхніх сімей з представниками департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради з метою презентації Положення про ваучерну підтримку започаткування бізнесу певними категоріями фізичних осіб та розвитку бізнесу суб’єктами МСП за рахунок коштів бюджету ВМТГ, яке було затверджено в минулому році. Захід організували на базі Veteran Hub.
Директор департаменту економіки і інвестицій ВМР Максим Мартьянов зауважив, що міська влада продовжує працювати в межах визначених пріоритетів – безпека та оборона, стійкість, турбота.
“Від економічного зростання залежить подальший розвиток громади та обороноспроможність країни, відтак місто реалізує низку фінансових інструментів підтримки бізнесу. Одним з таких стала й ваучерна підтримка для ветеранів та підприємців, яка передбачає допомогу в контексті започаткування та масштабування бізнесу”, – розповів Максим Мартьянов.
Цей інструмент діятиме в межах Програми розвитку малого та середнього підприємництва ВМТГ на 2024-2026 роки. Днями, 20 січня, у Вінниці вже стартував міський конкурс із надання відповідної ваучерної підтримки. Отож, під час зустрічі Максим Мартьянов та заступниця директора департаменту економіки і інвестицій ВМР Ірина Черната разом з учасниками зустрічі детально обговорили види ваучерів та їх призначення, а також особливості конкурсної процедури, порядок виплати й звітування за ваучерами.
Ірина Черната додала, що ваучерна підтримка передбачає фінансування різних бізнес-проєктів, пов’язаних з різними видами економічної діяльності, які в результаті допоможуть не лише покращити ситуацію на ринку праці завдяки створенню нових робочих місць, а й створять можливості для розширення ринків збуту для виготовленої продукції, зокрема – зовнішні. Йдеться про налагодження виробництва продукції подвійного призначення, впровадження нових ІТ- рішень, участь в ярмарково-виставкових заходах, сертифікацію на товари для експорту, а також придбання сучасного обладнання, яке може автоматизувати виробничі процеси.
Наразі оголошено конкурс на 84 ваучери, серед яких є компенсаційні та грантові. Сума ваучера сягає від 50 000 до 500 000 грн, в залежності від його виду.
Максим Мартьянов пояснив, що грантовий ваучер – це фінансова допомога, яка надається безповоротно для старту або розвитку бізнесу, покриваючи певні витрати. Тим часом, компенсаційний ваучер дозволяє підприємцям отримати відшкодування витрат на послуги чи придбане обладнання, необхідне для ведення підприємницької діяльності.
Види та суми ваучерів:
Ваучер на започаткування бізнесу демобілізованими та ветеранами і членами їхніх сімей – фізичним особам – 100 000 грн (грантовий ваучер);
Ваучер на налагодження виробництва продукції подвійного призначення – суб’єктам господарювання (юридичним особам, фізичним особам – підприємцям) – 250 000 грн (грантовий ваучер);
Ваучер на співфінансування участі в державних грантових програмах – фізичним особам, суб’єктам господарювання – 75 000 грн (грантовий ваучер);
Ваучер на капітальні інвестиції (придбання обладнання) – суб’єктам господарювання – 500 000 грн (компенсаційний ваучер);
Ваучер на ІТ-рішення для бізнесу – суб’єктам господарювання – 100 000 грн (компенсаційний ваучер);
Ваучер на послуги із сертифікації (отримання свідоцтв, висновків) на товари для експорту – суб’єктам господарювання – 50 000 грн (компенсаційний ваучер);
Ваучер на участь у ярмарково-виставкових заходах, маркетингові послуги – суб’єктам господарювання – 100 000 грн (компенсаційний ваучер).
Нагадаємо, ознайомитися з усіма подробицями конкурсу із надання ваучерної підтримки можна за цим посиланням. (https://www.vmr.gov.ua/vazhlyva-informatsiia-2025#2)
Пакет документів для участі в конкурсі можна подати по 18 лютого включно. Для отримання детальної інформації та консультацій звертайтесь в «Офіс підприємця», який розташований у приміщенні центрального відділення Прозорого офісу за адресою: вул. Соборна, 59, 1-й поверх, кімната 1.
Джерело: ВМР