Створення безбар’єрного середовища: нові стандарти для міста

Сьогодні у Вінниці відбулося засідання Ради безбар’єрності. Учасники заходу, серед яких були представники міської влади, ОВА, громадських і благодійних організацій, а також бізнесу, підбили підсумки інклюзивних проєктів за 2024 рік та обговорили завдання на 2025 рік.

Заступник міського голови Владислав Скальський зазначив, що Вінниця завжди прагнула бути громадою, у якій кожна людина, незалежно від віку, стану здоров’я чи фізичних можливостей, почуватиметься комфортно та вільно.

«Саме завдяки щоденній праці, ініціативам і співпраці ми робимо вагомі кроки до створення безбар’єрного середовища, що відповідає найвищим стандартам інклюзивності», – сказав Владислав Скальський та окреслив присутнім, що вдалося зробити в 3 та 4 кварталі минулого року.

Йдеться, зокрема, про створення Комісії з обстеження та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення Вінницької МТГ. Також Вінниця стала учасницею пілотного флагманського проєкту Міністерства розвитку громад та територій України, в межах якого розробила «Безбар’єрний маршрут», який передбачає врахування зручності пересування, доступності інфраструктури та безпеки для всіх людей, зокрема маломобільних груп населення: людей з інвалідністю, батьків із дитячими візками, осіб старшого віку та інших.

Директорка департаменту відновлення та розвитку Вінницької міської ради Ольга Ремешевська розповіла, що з листопада минулого року тимчасові робочі групи при Комісії обстеження та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення Вінницької громади обстежували комунальні заклади охорони здоров’я на предмет доступності.

«Надалі ми маємо намір обстежити 600 будівель комунальної власності ВМТГ, серед яких заклади охорони здоров’я, освіти, культури, житлово-комунального сектору, адміністративні будівлі тощо. Серед реалізованих прикладів доступності, які є важливими для комфорту людей з інвалідністю та маломобільних груп населення, є наявність нормативних пандусів, підіймачів та ліфтів з вхідної групи, облаштовані санітарно-гігієнічні кімнати, маркування сходинок та прозорих дверей, стійки та рецепції, нижчі одного метра, – зазначила Ольга Ремешевська. – Маємо пам’ятати, що розвиток безбар’єрного простору – це крок до модернізації громади та забезпечення гідного рівня життя для всіх її мешканців, тож будемо працювати й надалі».

Головний експерт з просторового планування комунального підприємства «Агенція просторового розвитку» Максим Кравчук детально розповів присутнім про флагманський проєкт «Безбар’єрні маршрути», а також про Альбом стандартних рішень для тротуарів та зупинок громадського транспорту, який узагальнює досвід Вінниці в контексті розвитку безбар’єрного середовища на вулицях міста.

Переглянути Альбом можна за посиланням.

В межах цієї зустрічі учасники також обмінювалися думками та досвідом в частині створення безбар’єрного середовища не лише в частині фізичної можливості пересуватися містом та доступності до будівель, а й говорили про такі поняття, як економічна, цифрова, освітня, громадянська та суспільна безбар’єрність.

Джерело: ВМР

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin